TSSF | CMAS KURSLARI

 8.500,00 KDV Hariç

Ödemenizin yapılmasını takiben, bildirdiğiniz e-posta adresinize yollanan formların doldurulması ve teorik derse gelirken yanınızda getirilmesi gerekmektedir. Formların, Adobe PDF Reader ile açılması, doldurulması sırasında sorun yaşanmaması bakımından önemlidir.
Detaylı Açıklamaları Aşağıda Yer Alan Açıklama Bölümünde Bulabilirsiniz

Stok kodu: KURS102 Kategoriler: Etiketler: ,

Açıklama

Kursa Katılım İçin Gerekenler
Ödemenizin yapılmasını takiben, bildirdiğiniz e-posta adresinize yollanan formların doldurulması ve teorik derse gelirken yanınızda getirilmesi gerekmektedir. Formların, Adobe PDF Reader ile açılması, doldurulması sırasında sorun yaşanmaması bakımından önemlidir. Söz konusu formlar, bilgisayarda üzerine bilgi girişi yapmaya imkan sunmaktadır. Bunun haricinde 1 (bir) adet arka fonu açık renkli vesikalık fotoğraf, Nüfus Cüzdanınızın (veya Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı) arkalı önlü bir fotokopisi ile birlikte Bir Yıldız Dalıcı veya eşdeğer başka bir sistem brövenizin fotokopisi yeterli olacaktır.
Kurs Ücretine Dahil Olanlar
1. Teorik Ders,
2. Ders Kitabı,
3. Bröve,
4. Duvar Sertifikası,
5. Dalışlar için gidilecek tesise giriş veya tekne ücreti

Kurs Ücretine Dahil Olmayanlar
1. Ulaşım

Dalıcı Eğitimlerine Katılma Koşulları
TSSF DONANIMLI DALIŞ TALİMATI
MADDE 5
(1) Dalıcı eğitimi alabilmek için gerekli koşullar ve istenecek belgeler;
1) 15 yaşını doldurmuş olmak, 18 yaşından küçükler için velisinin onay belgesi olmak,
2) Bu Talimatın 18. maddesinde yer alan sağlık koşullarını yerine getirmek,
3) Bir yıldız dalıcı ya da Federasyonca denkliği onaylanmış eşdeğer bir belgesi olmak,
4) Bir yıldız dalıcı belgesini ya da Federasyonca denkliği onaylanmış eşdeğer bir belgeyi aldıktan sonra en az 20 onaylı dalış yapmış olmak ve bunu dalış kayıt defteri ile belgelemek.

Dalıcıların Görev, Yetki ve Sorumlulukları
TSSF DONANIMLI DALIŞ TALİMATI
MADDE 7
b) Federasyona bağlı bir dalış kuruluşundan eğitim ve belge almış olmalıdır. Açık deniz dalış deneyimi olan ve yanında en az iki yıldız dalıcı ile birlikte en çok 30 metre derinliğe kadar dalış yapabilen dalıcıdır. Dalış eğitmeni eşliğinde eğitim amacıyla en çok 42 metre derinliğe kadar dalış yapabilir. 18 yaşından küçük dalıcılar yanında üç yıldız dalıcı ya da dalış eğitmeni olması koşulu ile en çok 24 metre derinliğe kadar dalış yapabilir. Gece dalışı yapabilir.

Dalıcılarda Aranılan Sağlık Koşulları

TSSF DONANIMLI DALIŞ TALİMATI,
MADDE 18
(1) Donanımlı dalış sağlıklı olmayı gerektiren bir sportif faaliyettir. Bir, iki ve üç yıldız dalış eğitimine katılanlar ile uzmanlık eğitimine katılan dalıcılar dalış sağlığı, oluşabilecek hastalık ve kazalar ile ilgili olarak eğitimi verecek eğitmen tarafından bilgilendirildikten sonra Federasyonca hazırlanan Donanımlı Dalış Sağlık Bildirim Formunu (Form 9) doldurur ve imzalarlar. 18 yaşından küçük olanların belgesi velisi tarafından da imzalanır. Bu formda belirli bir hastalığı olduğunu beyan edenler dalış merkezi tarafından ilgili dal uzmanı hekim veya Sualtı ve Hiperbarik Tıp Uzmanına yollanarak dalışına sakınca olmadığına dair rapor almalıdır.