TSSF | CMAS KURSLARI

 13.000,00 KDV Hariç

Kursa Katılım İçin Gerekenler

Ödemenizin yapılmasını takiben, bildirdiğiniz e-posta adresinize yollanan formların doldurulması ve ilk teorik derse gelirken yanınızda getirilmesi gerekmektedir. Formların, Adobe PDF Reader ile açılması, doldurulması sırasında sorun yaşanmaması bakımından önemlidir. Söz konusu formlar, bilgisayarda üzerine bilgi girişi yapmaya imkan sunmaktadır. Bunun haricinde 3 (üç) adet arka fonu açık renkli vesikalık fotoğraf, Nüfus Cüzdanınızın (veya Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı) arkalı önlü bir fotokopisi, İlkyardım, Yön Bulma, Derin Dalış Uzmanlık Bröve‘lerinin ve İki Yıldız Dalıcı veya eşdeğer brövenizin fotokopileri yeterli olacaktır.

Kurs Ücretine Dahil Olanlar

1. Teorik Dersler,
2. Ders Kitabı,
3. Bröve,
4. Duvar Sertifikası,
5. Havuz Ücreti,
6. Deniz çalışmaları için gidilecek tesise giriş veya tekne ücreti,

Kurs Ücretine Dahil Olmayanlar

1. Ulaşım

Stok kodu: KURS103 Kategoriler: Etiketler: ,

Açıklama

Dalıcı Eğitimlerine Katılma Koşulları

TSSF DONANIMLI DALIŞ TALİMATI,
MADDE 5

(1) Dalıcı eğitimi alabilmek için gerekli koşullar ve istenecek belgeler;

1) 18 yaşını doldurmuş olmak,
2) TSSF Donanımlı Dalış Talimatının 18. maddesinde yer alan sağlık koşullarını yerine getirmek,
3) İki Yıldız Dalıcı ya da Federasyonca denkliği onaylanmış eşdeğer bir belgesi olmak,
4) İki Yıldız Dalıcı belgesini ya da Federasyonca denkliği onaylanmış eşdeğer bir belgeyi aldıktan sonra en az 50 onaylı dalış yapmış olmak ve bunu dalış kayıt defteri ile belgelemek,
5) En az ilköğretim ya da ilkokul diploması olmak,
6) Federasyonun İLKYARDIM, YÖN BULMA ve DERİN DALIŞ uzman dalıcı belgesine sahip olmak.

Dalıcıların Görev, Yetki ve Sorumlulukları

TSSF DONANIMLI DALIŞ TALİMATI,
MADDE 7

c) Federasyona bağlı bir dalış kuruluşundan eğitim ve belge almış olmalıdır. Her düzeyde dalıcılara sualtında önderlik yapabilecek beceri ve deneyimi olan dalıcıdır. Önderlik yaptığı dalıcıların güvenli dalış kurallarına uygun dalış yapmalarını sağlamakla yükümlüdür. Dalış liderliği yapabilir, dalışla ilgili kural dışı davranışlarda bulunanları uyarmaya ve gerekirse dalıştan alıkoymaya yetkilidir. Önderliğini yaptığı dalıcıların güvenliğinden birinci derecede sorumludur. En çok 30 metre derinliğe kadar dalış yapabilir ve yaptırabilir. Dalış eğitmeni eşliğinde ve eğitim amacıyla en çok 42 metreye kadar asistan olarak dalış yapabilir. Tanıtım Dalışı uzmanı belgesini aldıkları takdirde, yetki belgesi almış bir dalış kuruluşunda kayıtlı olmak koşulu ile aynı dalış kuruluşuna kayıtlı eğitmenin gözetiminde tanıtım dalışı yaptırabilirler.

Dalıcılarda Aranılan Sağlık Koşulları

TSSF DONANIMLI DALIŞ TALİMATI,
MADDE 18

(1) Donanımlı dalış sağlıklı olmayı gerektiren bir sportif faaliyettir. Bir, iki ve üç yıldız dalış eğitimine katılanlar ile uzmanlık eğitimine katılan dalıcılar dalış sağlığı, oluşabilecek hastalık ve kazalar ile ilgili olarak eğitimi verecek eğitmen tarafından bilgilendirildikten sonra Federasyonca hazırlanan Donanımlı Dalış Sağlık Bildirim Formunu (Form 9) doldurur ve imzalarlar. 18 yaşından küçük olanların belgesi velisi tarafından da imzalanır. Bu formda belirli bir hastalığı olduğunu beyan edenler dalış merkezi tarafından ilgili dal uzmanı hekim veya Sualtı ve Hiperbarik Tıp Uzmanına yollanarak dalışına sakınca olmadığına dair rapor almalıdır.