PADI KURSLARI

 1.000,00 KDV Hariç

Kurs detayına aşağıdaki “Açıklama” kısmından ulaşabilirsiniz.

Kursa Katılım İçin Gerekenler

Ödemenizin yapılmasını takiben, bildirdiğiniz e-posta adresinize yollanan formların doldurulması ve ilk teorik derse gelirken yanınızda getirilmesi gerekmektedir. Bunun haricinde 1 (bir) adet arka fonu açık renkli vesikalık fotoğraf ile birlikte Nüfus Cüzdanınızın arkalı önlü bir fotokopisi yeterli olacaktır.

Kurs Ücretine Dahil Olanlar

1. Teorik Dersler
2. Ders Kitabı
3. Bröve
4. Duvar Sertifikası

Kurs Ücretine Dahil Olmayanlar

1. Dalışlar için gidilecek tesise giriş veya tekne ücreti
2. Ulaşım
3. Dalış Ekipmanları
4. Divemaster Pack

Stok kodu: KURS207 Kategoriler: Etiketler: ,

Açıklama

Assistant Instructor (Asistan Eğitmen)

 • Kimler bu kursu alabilir?

İnsanlardan hoşlanıyorsanız, tüplü dalış için bir tutkunuz varsa ve olağanüstü bir hayat istiyorsanız – bir PADI Eğitmeni olun. Tüplü dalış eğitimi, su altına olan aşkınızı ve diğer keyifli yanlarını paylaşmanıza olanak tanır. PADI Open Water Scuba Eğitmenleri ve PADI Asistan Eğitmenleri, dünya çapında en çok aranan dalış uzmanlarıdır çünkü dalış eğitimi uzmanları için standart belirleyen programı tamamlamışlardır. Sıkı çalışma ve bağlılık yoluyla bir PADI Eğitmen olmaya hak kazanırsınız, ancak daha da önemlisi başkaları ile inanılmaz su altı maceralarını paylaşır ve onların hayatlarını daha iyi ve keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Kendilerini dünyanın en ilerici ve popüler tüplü dalış eğitim programlarını öğretmeye adamış profesyonellerin safına katılmaya hazır mısınız? Sonra bir Eğitmen Geliştirme Kursu’na gidin.

Eğitmen Geliştirme Kursu (IDC), iki bölümden oluşur – Asistan Eğitmen (AI) kursu ve Açık Su Scuba Eğitmeni (OWSI) programı. Çoğu dalış profesyoneli, tüm IDC’yi tamamlar ve bir PADI Eğitmeni sertifikası kazanmanın son adımı olan Eğitmenlik Sınavı’na (IE) katılır.

Sadece Asistan Eğitmen kursunu başarıyla tamamlayan, bir PADI Asistan Eğitmeni niteliği elde edilir. Bir Asistan Eğitmen ilerlemeye hazır olduğunda, bir OWSI programına katılmak tam bir PADI Eğitmeni derecelendirmesini elde etmek için bir IE’ye girme olanağı verir.

Başka bir dalıcı eğitim organizasyonuyla eğitmenlik derecesine sahip olan dalıcılar doğrudan OWSI programına kayıt yaptırmaya uygun olabilirler. Bu, eğitmenlik kursunu önceden algılar ve bir PADI Eğitmeni olmak için bir yol sağlar.

Altı ay boyunca sertifikalı dalıcı olan PADI Divemaster’ı, PADI Eğitmen Geliştirme Kursuna kaydolabilir. Ayrıca şunlara ihtiyaç vardır:

 • En az 60 kayıtlı dalışı olması ve Eğitmenlik Sınavına’na katılmak için de en az 100 kayıtlı dalışı olması gereklidir.
 • Son 24 ay içinde Acil Durum İlk Müdahale Birincil ve İkincil Müdahale (CPR ve İlkyardım) eğitimi.
 • Son 12 ay içinde doktor tarafından imzalanmış doktor beyanı.

Aynı zamanda bir Acil İlk Müdahale Eğitmeni olmanız gerekir, ancak eğitmen eğitimi sırasında bu derece kazanabilirsiniz.

 • Bu program içerisinde neler öğreneceksiniz?

En az beş gün boyunca, ancak genellikle yedi gibi, IDC size tüm PADI temel derslerini yapmasını öğretir. Bilgileri organize edebilir ve sunabilir, beceri geliştirme oturumları düzenleyebilir ve açık deniz dalışlarını kontrol edebileceksiniz. Temel olarak, daha iyi bir kamu konuşmacısı olursunuz ve öğrencinin dalış güvenliğini sağlarken aynı zamanda becerilerin demosunu yapmakta ustalaşırsınız. Anahtar konular şunları içerir:

 • Su atölyelerinde ders verebileceğiniz kurslar için PADI Standartları ve Prosedürleri
 • Öğrenme, Eğitim ve PADI Sistemi
 • Risk Yönetimi ve Dalıcı Güvenliği
 • Dalış İşi ve eğitmen olarak rolünüz
 • Dalış Pazarlama ve Satış Danışmanlığı

 

 • Öğrenmeye şimdi nasıl başlayabilirsiniz?

IDC’ye kaydolun – Dalış merkezimizde IDC’ye katılarak sınavlara hazırlıklarınızı tamamlayabilirsiniz. Dokuz interaktif bilgi geliştirme bölümü bulunmaktadır. Bu da sizi PADI Eğitmeni olarak ayıran becerilerin uygulanmasına daha fazla zaman tanır.

Ayrıca, Dive Theory Online’a henüz kaydolmadıysanız veya katılmanızın üzerinden bir yıldan fazla bir süre geçtiyse kaydolun. Program, dalış fiziği, fizyoloji, beceri, ekipman ve çevreyle ilgili basit bir derlemedir ve ayrıca RDP kullanmaktadır. Dive Theory Online’ı başarıyla tamamlayarak, IDC sırasında dalış teorisi sınav şartı için kredi alabilirsiniz.

 

 • IE nedir? (Instuctor Examination/ Eğitmenlik Sınavı)

Bir Eğitmenlik Sınavı (IE), öğretmen adayın öğretim yeteneğini, dalış teorisi bilgisini, beceri seviyesini, PADI Sistemini anlama ve tutum ve profesyonellik testlerini yapan iki günlük bir değerlendirme programıdır. PADI IE’leri standartlaştırılır ve özel eğitim almış PADI Eğitmenlik Sınavı Gözetmeni tarafından yürütülür. IE yeri, sınav ortamı ve sınav oturumları, bir adayın yeteneklerini adil ve tutarlı bir şekilde değerlendirmek için mümkün olduğunca objektif olacak şekilde düzenlenir. Yalnızca IE performans gereksinimlerini karşılayan adaylar, saygın PADI Eğitmeni sertifikasyonunu kazanmaktadır. Bir IE’ye katılmak için bir ücret alınır.